Yiyecek temini ve besleme için komşu illere giriş çıkış izni için başvuru yaptık.

0
69
CİMER’E YİYECEK TEMİNİ VE BESLEME İÇİN KOMŞU İLLERE GİRİŞ ÇIKIŞ İZNİ İÇİN BAŞVURU YAPTIK…
Cumhurbaşkanlığı Yüksek Makamına,
Covit19 Salgını nedeniyle yiyecek satan işyerleri kapalı olduğundan STK olarak sosyal çalışma alanımız gereği aç kalan sokakta, kırsalda, ormanlarda, çöplüklerde yaşayan çok sayıda terkedilmiş evcil hayvana yiyecek bulmak ve götürmek görevimiz olağanüstü önem kazanmıştır.
Komşu sınırları olan BŞ illerden (Tekirdağ, İstanbul Gibi) özel araçlarımızla geçerek yiyecek temin ettiğimiz anlaşmalı firmalara ulaşmamız ve ikamet ettiğimiz ilde besleme çalışmaları yapmamız BŞ iller arası geçiş yasağı nedeniyle durmuştur.

Sahipsiz evcil hayvanlar açlıkla karşı karşıyadır. Bu nedenle İçişleri bakanlığımızca valiliklere talimat yazılarak dernek ve federasyon üye ve gönüllerinden izin talebinde bulunduğumuz kişilere yiyecek temin etmek ve dağıtmak üzere komşu şehirlere özel araçlarla gidişe izin belgesi verilmesinin sağlanmasını
Saygılarımızla Arz Ederiz.
Not: olası bir genel sokağa çıkma yasağı durumunda da gönüllülerimize haftanın 4 günü yiyecek temini ve besleme için izin verilmesi talebi dilekçesi de İçişleri Bakanlığımıza İletilmiştir.
Timur Ugan – Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı