Yasak süresince yapılacak hayvan beslemeleri hakkında

0
32

22 Nisan Çarşamba Gece yarısı başlayacak ve 23-24-25-26 Nisan günleri devam edecek sokağa çıkma yasağı ile ilgili İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YENİ GENELGESİNDE DE SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLERİN YASAKTAN MUAF OLDUKLARI AÇIKLANDI.

AYRICA EVLERDE YAŞAYAN HAYVANLARINDA İKAMET ÇEVRESİNDE İHTİYAÇLARI İÇİN GEZDİRİLEBİLECEKLERİ BİLDİRİLDİ.

GENELGE BASINDA DUYURULURKEN TÜM VALİLİKLERE, KAYMAKAMLIKLARA, EMNİYET TEŞKİLATINA GÖNDERİLDİ. KENDİ İLLERİ İÇİNDE BESLEME YAPACAK ARKADAŞLARIMIZIN HER OLASILIĞA KARŞI GENELGE ÇIKTISINI, DERNEK YADA FEDERASYON KİMLİK KARTLARINI, YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ BELGELERİNİ YANLARINA ALMALARINI ÖNERİRİZ.

Beslemeye çıkacak arkadaşlarımızın iki kişilik ekiplerle, araç içinde birinin arka sağ koltukta yer almasını, maske, eldiven kullanmasını sosyal mesafe kuralına uymalarını önemle rica ederiz. Hepimiz hayvanlarla temasta bilimsel olarak bir sakınca bulunmadığını tam tersine yıllardır can dostlarımızla beraber olanların bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğunu biliyoruz.

İnsan kaynaklı bulaşma nedeniyle hiç kimsenin ve özel çalışma alanımızda değeri çok büyük olan TEK BİR HAYVAN HAKLARI SAVUNUCUSUNUN BİLE HASTA OLMASINI İSTEMEYİZ…