TÜM BAROLARIN HAYVAN HAKLARI KOMİSYONLARINA ÇAĞRI ! EYLÜLDE KATLİAM BAŞLIYOR…

0
40

TÜM BAROLARIN HAYVAN HAKLARI KOMİSYONLARINA ÇAĞRI ! EYLÜLDE KATLİAM BAŞLIYOR…
50 den fazla ilde koruma altındaki yaban hayvanlarımızın öldürülmesini 2886 sayılı yasaya istinaden engelleyebilirsiniz. Avukatların girişimi ile 6 ilde bu başarıldı. Tarım Bakanlığı İnternet sitesinde il il ihale utanç belgelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.https://www.tarimorman.gov.tr/…/2020-2021%20AV%20YILI%20AV%…Dava başvuru örneğine ulaşmak için de 0538 896 94 06 federasyonumuz telini arayabilirsiniz.
AV TURİZMİ YASAKLANSIN UTANÇ İHALELERİ İPTAL EDİLSİN !
Tarım Orman Bakanlığı, DKMP Eliyle Her Yıl Av Turizmi Düzenleyen Şirketler Arasında İhale Açarak Binlerce Yaban Hayvanını AVCI TURİSTLERE ÖLDÜRTTÜ ! Bu yıl da hemen hepsi Bern Sözleşmesine Göre Koruma Altında Bulunan 900 En Güzel Yaban Canının Para Karşılığı Öldürülmesi İçin İhale Duyuruları Başladı. Tarım Bakanlığı İnternet sitesinde uygulama talimatı adı altında katledilecek hayvanların listesi ve bölgeleri duyuruldu. Bu utanç belgelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.https://www.tarimorman.gov.tr/…/2020-2021%20AV%20YILI%20AV%…
Vatanımızın şimdilerde sayıları zaten yüzlerle ifade edilebilen nesli tükenmekte olan bu canlarının, ulusal değerlerimizin en güzelleri seçilerek öldürülecek ve kesilmiş başları başka ülkelerde katil avcıların duvarlarına süs olarak asılacak. Av turizminden her yıl elde edilen yaklaşık 3-4 milyon dolara TC Devletinin İhtiyacı Yoktur. Kamu kurumlarının çay parası, lüks bir semtte bir daire parası bile etmeyecek bu kanlı gelir yalnızca bir utanç ve doğaya ihanettir. Her yıl tekrarlanan bu kanlı para avcılığı kabile devletlerini dolaşarak en güzel yaban hayvanlarını öldüren üç beş ruh hastası katil zengin avcının doyum sağlamasına yaramakta toplumların vicdanlarında ve doğada büyük yaralar açmaktadır. Bu zalimlerin çağdaş demokratik Türkiye’de av yapmaları kabul edilemez.BİZLER Hiç bir amaca hizmet etmeyen ne spor ne çağımızda ihtiyaç olan avlanmanın yasaklanmasını talep ederken TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonun da da Türkiyede yaban hayatın bitmek üzere olduğunu bilimsel belgelerle ve sunumlarla anlattık. Tutanaklar ve rapora tüm sözlerimiz geçti. Yaban hayatın avcılarca acımasızca yok edilmesinin doğada ekolojik biyolojik dengeyi nasıl bozduğunu, avlanma yüzünden doğada, orman ve ekin zincirindeki korkunç bozulmanın ağır maliyeti ve düzeltilmesinin olağanüstü zor olduğunu anlattık.
Av yaptırılmasından elde edilen gelirle yok olan yaban hayatın, bozulan dengelerin binde biri bile onarılamaz. Doğayla ve yaban hayatla oynamanın su, toprak, orman, bitki örtüsü ve tarımsal gıdalar üzerindeki ağır sonuçları ve son salgınla insan ve yaşam üzerindeki yıkıcı etkileri ders olmalıdır. BİLİM İNSANLARININ, HAK SAVUNUCULARININ seslerine kulak verin. AV VE AV TURİZMİ UTANCINA VE İHANETİNE SON VERİN !