Sokak beslemelerimiz devam ediyor

0
137

KORONA GÜNLERİNDE CANSİPARANE, KARŞILIK BEKLEMEDEN, YAŞATMA MÜCADELESİNDE OLAN TÜM KARDEŞLERİME SELAM OLSUN….

Sokağa çıkma yasağına 3 saat kala “kimi” “insanlar” büfeleri yağmalarken telefonum kilitlendi. “Abi yarın beslemeler ne olacak canlar aç mı kalacak” diye soruyor Malatya’ dan Tekirdağ’ a kadar bizim çocuklar…Saygı duymamak onları sevmemek olası mı?
Hepsine sokağa çıkma yasaklarını önceden düşünüp 8 martta bakanlıklara, valilere izin talep dosyalarını gönderdiğimizi hafta sonu olmasına rağmen yarın konunun takipçisi olacağımızı ulaştığımız herkesi devreye sokacağımızı söylüyorum. Sokağa çıkma yasağına 2 saat kala her ihtimale karşı yakın çevrede ulaşabildiğimiz her canı doyurun diyorum. SON DAKİKAYA KADAR BESLEME YAPAN KARDEŞLERİM VAR…

Birinci gün öğlene kadar girişimlerimiz sonuç veriyor. Sayın İç İşleri Bakanı tüm valilere Whatsaptan besleme yapan gönüllülere izin verin talimatı geçiyor. Talimat bize de ulaşınca tüm gurup ve sayfalara dağıtıyoruz. Bir saat içinde tüm üye ve kardeş derneklerimiz, Danışmanlarımız, Gönüllülerimiz , ben dahil tüm yk üyelerimiz beslemeye çıkıyor.

Eyüp ten, Göktürk den Kepez e. Lapseki’ye, Trabzon’dan , Elazığ’a, Malatya ya , Edirne den. İnegöl’e , Tunceli’den, Esenyurt’a , Düzce , Akçakoca dan Karabük’e Çorlu ya , Büyükyoncalı’ dan, Büyükkarıştıran’a Kapaklı ,Bursa, Gemlik den Malkara’ya, Enez’e kadar yüzlerce yerde yoktan var edilip besleme yapılıyor. Kimi yerlerde belediyelerle, DKMP ile işbirliği ile teşekkürlerimizle sürdü yasak boyunca beslemeler. Yüzlerce fotoğraf yağıyor. Yukarıda birkaçı var yayınlayamadıklarımız bağışlasın. Hepsini video haline getirip korona günlerinde biz diye yayınlayacağız. Bu özveri hikayesi burada bitmeyecek tüm gücümüzle , güç birliğimizle , DAYANISMAMIZ VE ORTAK AKLIMIZ İLE ZORLUKLARI YENECEĞİZ.

BU ZOR GÜNLERDEN DERS ALARAK, DAHA DA GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ.
KAZANACAĞIZ…
Timur Ugan
DayanışmaFed YK Başkanı