Neden köpekleri sevip,inekleri yiyorsunuz?

0
107

Toplumda bir çok insanın köpeklere davranış biçiminden mutluyum! Biz onları gerçekten seviyoruz! Onlara ailemiz gibi davranıyoruz. Hasta olduklarında ya da yaralandıklarında onlara yardım ediyoruz. Birini köpeğe işkence ederken gördüğümüzde, öfkeleniyoruz ve bir şey yapmak zorunda hissediyoruz. Onların haklarını bir şekilde konunun üzerine gittiğimizde koruyabiliyoruz. Onlar bizim dostlarımız. Onların varlığı bize neşe getiriyor. Onlar vefat ettiğinde bizler üzülüyoruz.

Domuzlar, inekler, tavuklar ve balıklar dahil tüm hayvanların, köpeklere gösterdiğimiz saygı ile eşit derecede davranılmayı hak ettiğinin yaygın bir inanış haline geleceği gün için sabırsızlanıyorum.

Sonuç olarak, aradaki fark ne? Onlar da dünyalı! Onlar da hayatlarını huzur içinde yaşamak, aile oluşturmak, arkadaşları ile vakit geçirmek, yemek, uyumak ve hayatın tadını çıkartmak istiyorlar.

Çok çeşitli duyguları hissedebiliyorlar, kendi dillerinde iletişim kuruyorlar, karmaşık canlılar, hepsi acıyı hissedebiliyor, eziyet çekiyorlar ve aramızdaki benzerlikler devam ediyor.

Einstein’ın dediği gibi, merhamet çemberimizi bu gezegen üzerinde yaşayan her canlıyı içine alacak şekilde genişletmeliyiz.

Hadi hep beraber bu dünyanın ortamını geliştirelim!
Hadi bütün hayvanlara köpeklerimize davrandığımız gibi davranalım.
Hatta daha iyisi, diğer bütün hayvanlara bize nasıl davranılmasını istiyorsak öyle davranalım – sevgi, nezaket, merhamet ve saygı ile!

Adaletli olun. Vegan Yaşayın. Diğerlerini Bilgilendirin.