Kürk satışı yapan firmalar için örnek dilekçe

0
249

Kürk çiftliğinde yetiştirilen bir hayvandan gelsin ya da doğada tuzağa kapılmış bir hayvandan, her bir kürk ceket, hediyelik eşya veya küçük bir parça kesme hayvanın muazzam acılar çekmesine ve hayatına mal olur.


Kürk çiftliklerindeki hayvanlar tüm hayatlarını daracık, pislik içindeki tel kafeslerde hapis geçirirler. Kürk çiftçileri boğma, elektrik, gaz ve zehirle öldürmek dahil mevcut olan en ucuz ve en zalim metotları kullanırlar.


Kürklerin büyük çoğunluğu, milyonlarca kedi ve köpeğin sopayla dövüldüğü, asıldığı, kan kaybından öldüğü ve sık sık kürkleri için canlı canlı yüzüldüğü Çin’ den gelir. Çin malı kürkler çoğunlukla kasten yanlış etiketlenir, böylece eğer ki kürk giyiyorsanız, hangi hayvanın kürkünün içinde olduğunuzu bilmenin hiçbir yolu yoktur.


Kürk endüstrisi derilerinin %85’i hayvanların tutsak yaşadığı kürk fabrikası çiftliklerinden gelir. Bu çiftlikler binlerce hayvanı barındırabilir ve onların çiftçilik uygulamaları dünyanın her yerinde dikkat çekecek derecede tek biçimlidir. Diğer sık – tecritli hayvan çiftliklerinde olduğu gibi, kürk fabrikası çiftliklerinde kullanılan metotlar da hayvanların zararı pahasına karı maksimum seviyeye çıkartmak içindir.


Kürkü için en sık yetiştirilen hayvanlar vizonlardır ve ikinci sırada tilkiler gelir. Çinçilya, vaşak ve hatta hamsterlar bile kürkleri için yetiştirilirler. 


Dayanılamaz derecede daracık kafeslerde tutulan hayvanlar bu korkuyu, stresi, hastalıkları, parazitleri ve diğer fiziksel ve psikolojik zorlukları, yıllık milyarlarca dolar kazanan gereksiz bir küresel endüstri uğruna yaşar.


Kürk kullanan ……Firmasına Lütfen E-maili Yollayın:
Email: …..
Merhaba,
Mağazalarınızda gerçek kürk ( tilki ) ve kürk parçaları içeren ürünler sattığınızı öğrendim. Bizler eminiz ki kürk endüstrisinde perde arkasında neler olduğunu bilseydiniz, bu zalimce üretilen ürünlerin koleksiyonunuzun bir parçası olmasını istemezdiniz.
Her yıl tavşanlar, rakunlar ve tilkiler dahil milyonlarca hayvan, çelik çeneli ayak kapıcılar ile acı içinde tuzağa düşürülüyor. Tuzak kuranlar saatler ya da günler sonra döndüğünde hali hazırda açlıktan veya donarak ölmeyenler genellikle ölümüne dövülüyor ya da boğuluyor. Kürk çiftliklerinde tutsak tutulan hayvanlar kısa hayatlarını daracık kalabalık tel kafeslerde susuzluktan, hastalıklardan, parazitlerden ve stresten eziyet çekerek geçiriyor. Hayvanlar anal yoldan elektrik verilerek, zehirlenerek ve boğularak öldürülüyor. Hemen ölmeyenlerin derileri canlı canlı yüzülüyor.
İnanıyorum ki siz, vicdanı rahat bir biçimde, her yıl milyonlarca hayvana yaşatılan bu gereksiz işkenceyi destekleyemezsiniz. Umarım bu bilgileri göz önüne aldıktan sonra tüm mağazalarınızdan bütün gerçek kürkleri elemeye karar verirsiniz.
Ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.
Saygılarımla,

İsim Soyisim