Köpeğinizden muhtemelen daha akıllı olan 5 çiftlik hayvanı: 2. Tavuklar

0
112

Tavukların, kuş beyinli olmadıkları mutlak olarak kanıtlanmıştır. Domuzlar gibi tavuklar da bulmaca ve oyunlar öğrenebilirler.

Tavukların sevecen hayvanlar olmadığını düşünüyorsak; bu gerçeğin kendisinden çok uzaktır. Tavuklar, inanılmaz annelerdir ve daha civciv yumurtadan çıkmadan uzun süre önce bebekleriyle ilgilenmeye başlarlar. Kuluçka esnasında yumurtaya mırıldandıkları ve konuştukları tespit edilmiştir. Civcivler yumurtadan çıktıkları zaman tavuklar daha da sevgi dolu olurlar. Bebeklerini avcı hayvanlardan korurlar, civcivlerine empati gösterirler ve gençlerine ihtiyacı olan her şeyi öğretirler. Annelerin yumurtalarına yaptığı bütün o gıdaklamalar ve mırlamalar aslında bu derslerin başlangıcıdır.


Civcivler yumurtadan çıktığı zaman anneler bütün yöntemlerini onlara anlatmaya devam ederler. Neyi yemek güvenli ve neden kaçınmak gerekir onlara öğretirler. Aynı zamanda sosyal hiyerarşiyi ve birbirlerini gagalamayı öğretirler.


Bebek civcivler doğdukları andan itibaren oldukça akıllıdırlar. Nesnenin kalıcılığını, nesnenin varlığını onları görmeseler bile anlama yeteneğine sahiptirler. İnsan bebeklerinin 6 aylıkken geliştirdiği bu yeteneği, civcivler sadece 2 günlükken geliştirirler.

Adaletli olun. Vegan Yaşayın.Diğerlerini Bilgilendirin.