Köpeğinizden muhtemelen daha akıllı olan 5 çiftlik hayvanı: 1. Domuzlar

0
89

İnsanlar, domuzların yüksek zekada olduğu gerçeğine gitgide daha çok uyanıyor.

Bu sevimli hayvanlar kendilerini aynada tanıyabilen birkaç türden biridir. Ayna tanıma testi bir hayvanın kendini aynada ne kadar tanıyabildiğini ölçer. Bu test, genellikle hayvanın aynaya bakması sağlanarak yapılır. Daha sonra hayvanın yüzüne kırmızı bir nokta ya da daha önce bulunmayan bir işaret koyarsınız. Aynaya baktıktan sonra o noktayı çıkarmaya çalışırsa bu, yakışıklı görünümlü olduğunu bildiğindendir; bundan emin olabilirsiniz. İnsan bebekleri bu testi aşağı yukarı 2 yaşına kadar geçemiyorlar! Köpekler ve kediler ise henüz bu testi geçemedi.
Cambridge Üniversitesi araştırmacıları, domuzların sadece kendilerini tanıyabildiklerini değil aynı zamanda aynaların nasıl işlediğine dair bir anlayış gösterdiklerini ve bunu yiyecek bulmak için kullandıklarını tespit ettiler.
Bütün bunlar sizi domuzların inanılmaz akıllı olduğuna ikna etmek için yeterli olmadıysa, onların (lezzetli bir ödül karşılığında) oyun oynadıkları da bilinir. Domuzlar top benzeri oyuncaklarla oynamayı severler ve yeterli uyarı yoksa canlarının sıkılma ihtimali vardır.

Adaletli olun. Vegan Yaşayın.Diğerlerini Bilgilendirin.