Kendini yavru köpek zanneden kuzu Zuko

0
237

Çağrıldığında gelen, sizi gördüğünde heyecanlanan ve sarılmak isteyen bir ruh Zuko.

Ona yuvalarını açan çiftin sözleriyle ” Onu bulduğumuzda tek başınaydı ve ağlıyordu. Onu havluya sardık ve beslemeye çalıştık. O kadar zayıftı ki ayakları üzerinde kendi başına duramıyordu. Sevgi ve ilgiyle düzelmeye başladı. Onun için ocakta süt ısıtırken çıkan seslerden yemeğinin hazırlandığını biliyor ve sabırsızlanıyor.

Ölmek üzere olan ki halinden, ışık dolu, enerjik bir küçük adam haline gelmesini izlemek muhteşem bir his. Biz onu beslerken bize bağlandı ve bizim onun ebeveynleri olduğumuza inanıyor.

Uyku zamanı geldiğinde yatağa zıplıyor ve aramızdaki yerini alıyor. Yer fıstığına bayılıyor, ne zaman mutfak camına gelse biliyoruz ki yer fıstığı istiyor. Araba ile gezintiye çıkmaya da bayılıyor. Onu arabaya bindirdiğimizde başını camdan dışarı çıkartıyor ve her şeyi izliyor.

Yürüyüşe çıktığımızda insanlar tasmanın ucundakinin bir kuzu olduğuna inanamıyor. Herkes gelmek, ona sarılmak ve selfie çekmek istiyor.

Ne zaman el arabasını alsam beni bir aşağı bir yukarı takip ediyor. Zuko’ ya daha bağımsız olmayı öğretmeye çalışıyoruz. Çocuğunu okula bırakan anneler gibi hissediyorum. Onu almaya gittiğimizde araba yaklaşınca mutlu oluyor ve bizi arıyor.

Size verecek çok fazla sevgileri var ve çok sadıklar.

Bütün hayatları sizin etrafınızda dönüyor”.

Gördüğünüz gibi köpeğinizden bir farkları yok.

Lütfen adaletli olun, vegan yaşayın ve diğerlerini bilgilendirin.