Izgara et, meme kanserinden kurtulanların ölüm riskini arttırıyor.

0
95

Medical News Today gazetesinde yayınlanan yeni bir araştırma, meme kanserinden kurtulan kadınlar için mangalda etlerin ölüm riskini artırdığını ortaya koyuyor.
Meme kanseri Amerika’daki en yaygın kanserlerden biridir. Yalnızca bu yıl, ABD’de yaklaşık 252.710 yeni vaka teşhis edilecek ve 40.000’den fazla kadın bu hastalıktan ölecek. Bu istatistikler kulağa korkutucu gelirken, modern tıp sayesinde hastalığı atlatma ihtimali artıyor.

Geçmiş çalışmalar ızgara, mangal veya tütsülenmiş etlerin yüksek miktarda tüketiminin kişinin meme kanseri geliştirme riskini arttırdığını bulmuştur ama Chapel Hill’deki North Carolina Üniversitesi tarafından yapılan yeni araştırmaya göre “Izgara / mangal ve füme et tüketimi meme kanseri sonrası ölümü arttırıyor”.

Çalışmalarda, et yemenin sağlığınıza zararlı olduğu; kalp hastalığı, diyabet, inme ve hatta kansere bağlantılı olduğu gösterildi.

Aslına bakılırsa, Dünya Sağlık Örgütü işlenmiş etlerin sağlığınız için sigara kadar tehlikeli olduğunu bildirmiştir.

Öte yandan dünyaca ünlü Mayo Clinic, uzun süreden beri vejetaryen olanların et yiyen muadillerinden ortalama 3,6 yıl daha uzun yaşadığını tespit etti. Bir dakika kafanıza girmesine müsaade edin.

Araştırmalar besleyici bitkisel beslenmeye dayalı diyetin sağlığınız için faydalı olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.

Vegan diyet kazan-kazan durumudur: Hayvan istismarına destek vermekten geri adım atarken, daha uzun ve sağlıklı bir yaşam yaşama şansına sahip olacaksınız.

Orjinal Link: http://www.mercyforanimals.org/study-barbecued-meat-increases-death-risk

Adaletli olun. Vegan Yaşayın. Diğerlerini Bilgilendirin.