Hiçbir şey için sigarayı bırakamıyorsanız bile, onlar için bırakın.

0
219

Beagles hayvan deneylerinde en çok kullanılan köpekler çünkü onlar insanlara en çok güvenenlerdir.

Köpekler insanların en iyi arkadaşıdır. Onlar sadece sevgi, sadakat ve güven vermeyi bilirler ve karşılığında çok az şey isterler.

Peki biz insanlar karşılık olarak neden kimsenin hak etmediği zulümlere maruz bırakırız onları?

Milyonlarca hayvan hastanelerde, okullarda, tanılayıcı laboratuvarlarda ve ilaç- bioteknoloji endüstrisine ait özel araştırma şirketlerinde kullanılıyorlar. Farelerden, maymunlara, guinea piglerinden, tavşanlara, hamsterlara, kuşlara, kedilere, minyatür domuzlar ve balıklara kadar.

Köpekler, zehir bilim araştırmalarındaki en favori türlerdir. Bu araştırmalarda yüksek dozda araştırma maddesi (ilaç, endüstriyel kimyasal, haşere ilacı ya da ev temizleme ürünleri) hayvanların vücuduna pompalanır ve yavaşça onları zehirler. Test amacıyla kullanılan köpeklerden en çok tercih edilenler Beagles’ lardır.

Neden Beagleslar peki?

Ölçüleri nedeniyle; ne minyatür köpekler kadar küçük ne de çok büyükler. Güven duyuyorlar, sadıklar ve kolay kandırılıyorlar. Ve görünen o ki, sadece bir tür köpeği araştırmalar için kullanmak, araştırmayı yapanlara daha “ahlaki” hissettiriyor.

Bu köpekler ya çalınmış, ya barınaktan ya da yuva arayanlar ilanlarından alınıyor.

Bu köpeklerin nasıl bakıldığına gelince…

Sadece vücudunuzun sığabileceği kadar bir kafes içine tıkıştırıldığınızı hayal edin. Orada günlerce, aylarca ayaklarınız çimene basmadan, bedeninizde rüzgarı hissedemeden hapsedildiğinizi düşünün.

Güneş nasıl hissettirir unuttuğunuzu hayal edin. Sadece oradasınız, soğuk bir kafeste, ya uyuyorsunuz ya da öylece acınası var oluşunuza bakıyorsunuz.

Suçlular bile hapishanelerde bu şekilde tutulmuyor. Nasıl yaratıklar bu kadar zararsız ve güzel hayvanları bu yerlere tıkabilir?

Hayvanlar da biz insanlar gibi depresyona girer hatta delirirler. Özellikle tüm bu zehirler ve kimyasallar vücutlarına enjekte edildiğinde şiddetli psikolojik baskı altına girerler. Hayvanlar bu zulme daha fazla tahammül edemediğinde ve “gerçek anlamda delirdiklerinde” buna “stres temelli çıldırma” diyorlar.

Resimde gördüğünüz bir sigara testi.

Hiçbir şey için sigarayı bırakamıyorsanız bile, onlar için bırakın.

Bu acımasızlığı durdurun. Bu suça ortak olmayın.