Bazı çığlıklar duyulamaz…

0
70

Onların çığlıklarını duyamıyor oluşunuz ıstıraplarının olmadığı anlamına gelmez. Diğer her bir canlı gibi acı çektiklerinin farkına varmamız gerekiyor ve şiddetli acılarını kulaklarımızla duymamız ya da duymamamız ne hissettikleri konusunda bir fark yaratmıyor.

Balıkların hissetmediğine dair bir söylenti var bu yüzden de hep göz ardı ediliyorlar. Bu kesinlikle doğru değil.

Araştırmacılar balıkların da diğer memeliler gibi acı hissettiklerini keşfettiler. Onların duyumsal organları oldukça gelişmiştir, sinir sistemleri karmaşıktır ve sinir hücreleri bizimkilere benzer.

Sudan çekildiklerinde solungaçları çöker ve oksijen alamadıkları için havasızlıktan boğularak ölürler. Ölümleri 10 dakikaya kadar sürebilir.

Öldürmek için kullanılan diğer bir yöntemde solungaç yaylarını koparmaktır, böylece kan kaybından ölürler. Bu şekilde ölmeleri de 4 dakika kadar sürer.

Ve son olarak kullanılan yöntemde beyinlerine sivri uçlu bir çubuk ile vuraraktır, bu yöntem genellikle ton balığı öldürmede kullanılır.

Lütfen merhametinizi nasıl göründüğüne, sesinin nasıl çıktığına ya da nasıl davranış sergilediğine bakmadan tüm hayvanlar için genişletin.

Her bir hayatın önemi var, bizler birbirimizle bağlıyız, bu şekilde davranmaya devam edemeyiz.

Adaletli olun. Vegan Yaşayın.Diğerlerini Bilgilendirin.