269 Kimdir?

0
164

“269” İsrail de süt çiftliğinde doğmuş bir buzağı. Hayatı başlangıcından çok kısa bir süre sonra bitirilecekken; kesim gününe çok yakın bir tarihte, kurtarıldı.
Onun küpe numarasını vücudumuza damgalayarak, dünya çapında hayvan soykırımı kurbanlarıyla olan dayanışmamızı gösteriyoruz, asla unutmamayı hatırlayarak.

2 Ekim 2012 tarihinde, “ Dünya Çiftlik Hayvanları Gününde”, Tel- Aviv Rabin Meydanında, hayvan hakları aktivistleri insan ırkı tarafından zulme uğrayan ve sömürülen hayvanlarla dayanışmak ve empati kurmak adına bu uygulamayı gerçekleştirdiler.
Bu eylemin amacı toplumumuzun en çok ezilen kesimine karşı empati yapmaya çağırmak ve toplum olarak tasdik edilmiş hayvan zulmüne karşı olan derin ilgisizliğimizi sorgulamaya çağırmak.
Aktivistler dünya çapında tüm çiftlik hayvanlarının damgalandığı gibi kızgın çelik marka ile damgalanıyor.
Derilerine yakılan bu 269 numarası, İsrail’deki süt çiftliğinde karşılaştıkları buzağıya verilen numaradır.
Bu isimsiz erkek buzağı vücutlarımızda sonsuza kadar ölümsüzleşecek ve umut ederiz ki bir şekilde bu dayanışma mesajı bu insan- olmayan hayvanlara karşı yeni bir bakış açısı ile bakılmasını sağlar.


Hiçbir hayvan insanların bencilce ihtiyaçlarını ve saçma arzularını tatmin etmek için sömürülmemeli ve işte bu yüzden endüstrinin yaşayan canlıları nesneleştirmek için kullandığı metodunu kendi görüşümüzü dünyaya iletmek adına sembolik olarak kullanmayı seçtik.


Dünyada bir yılda 150.000.000.000’dan ( 150 milyar ) fazla hayvan insanların bencilliği, bilgisizliği ve aç gözlülüğü yüzünden katlediliyor.
Bu çılgınlık artık durmak zorunda ve isimsizlerin de en az biz insanlar kadar acı hissettiği ve özgür olmayı arzuladığı gerçeğini insanoğlu nihayet gördüğünde ve anladığında bitecek.


Adaletli olun. Vegan Yaşayın.Diğerlerini Bilgilendirin.